Alarm_Clocks_20101107a

Liigne agarus on ogarus.

30. märtsi öösel pidin kella keerama. Suurest hirmust, et äkki unustan, keerasin telefonikella juba varakult ära ja panin ka äratuse. Olin sellel päeval ka natukene kauem üleval. Niisiis lõpuks  sai magama mindud ja hommikul kell helises. Ärkasin ja lugesin Piiblit ja tegin oma igapäeva toimetusi ja olin valmis kirikusse minema hakkama, kuid enne seda avastasin, et mu kell on kaks tundi ees, mitte tund aega, nii nagu pidi. Olin pannud telefonist tund aega edasi ja ka telefon oli ise automaatselt uuendanud aega. Nii oli mul siis tund aega rohkem Jumala jaoks. 🙂

Merlin Raev

DownloadedFile

Eelmisel nädalal sõitsin rattaga Tallinna Ülikooli suunas. Pidin minema kooli aga olin aega varunud, et enne loengut ka raamatukokku jõuda. Viru keskuse nurgal oli ületamas kaks minuvanust krišnaiiti Estonia puiesteed. Nad seisid foori taga ja ma mõtlesin, et nad vajavad kuulda, et Jeesus neid armastab, et nad ei otsiks suhet Jumalaga valest kohast, kust nad seda leida pole võimalik.

Mul on koolikotti varutud natuke kristlikku kirjandust, mis võib mõnele inimesele suureks õnnistuseks olla. Olen oodanud, et Jumal näitaks, kellele midagi anda. Et Ta juhiks mind olema inimestele õnnistuseks.

Hüppasin ratta seljast maha ja andsin neile kaks väikest broshüürikest, mis räägivad sellest, miks me Jeesust vajame ja mida Ta meie eest teinud on. Üle andes sain aru, et eesti keelest nad nüüd küll vist midagi aru ei saa. Nad hakkasid minuga rääkima inglise keels. Tuli välja, et üks noormees oli Hispaaniast ja teine lätist. Kui neile ütlesin, et tahtsin vaid teile öelda, et Jeesus teid armastab, hakkasid nemad mulle rääkima oma õpetusest.

Me ei vaielnud aga selgitasin neile, et see, mida nemad õpetavad, ei päästa inimest, ei vabasta inimest ega ka lase inimesel omada isiklikku suhet oma Loojaga, Jumalaga, kes neid armastab.

Tõin lihtsa näite, et kui nad sooviksid mulle helistada, et minuga ühendust saada, peaksid nad valima telefoninumbri, mille numbrikombinatsioon vastab just sellele, millega mind kätte saab. Kui aga sul on vale number, ei saa sa minuga ühendust. Ainus tee Jumalaga lepitatud saamiseks on paluda Jeesus Kristus oma südamesse ja paluda oma patud andeks. Seejärel palvetasime selle palve poisiga, kes oli Lätist. Hispaania poisi südames oli pigem veel praegu vastu rääkida ja hoida valeõpetusest kinni. Ta ikka veel rääkis sellest, mida oli lugenud ja mida õigemaks pidas. Jutu käigus nägin, et tema käed olid punased ja külmunud. Haarasin oma käest kindad Ja ütlesin, et näe palun võta, sul on ju nii külm. Seepeale vastas tema enne kui jõudis mõelda, mida ütles:“Sina pead küll Jumalat tundma, et sa midagi nii lahket teed“. Usun, et hoolimata sellest, et tema süda polnud veel valmis alanudma tõelise Jumala palge ette, on ka temal veel võimalus pöörduda, kahetseda oma patte ja astuda oma Tõelise Looja, oma Taevase Isa tundmisse. Meie osa, kes me oleme juba lepitatud oma Loojaga, on käia nendes heades tegudes, milleks Issand meid loonud on ja mis tunnistavad Tema heldusest ja imelisest olemasolust. Issand on hea ja Tema tahab, et ükski ei hukkuks. Olgu see siis meie uskmatu vanaema või inimene tänaval, keda meie ei tunne aga kelle pärast Jumala süda valutab.

Võime julgelt välja astuda ja kuulutada, et Jeesus Kristus on Jumala Poeg, kes veel ka tänapäeval inimesi päästab! Jumal on oma Sõna taga. Tema ise on see, kes meid juhib oma vägeva käega. Võtkem siis aega, et olla Tema lähedal ja kuulda Tema juhatust 🙂

Triin Pöör